Vármegye I.: a dunavarsányi túra következik

Április 19. és 21. között újra pályára...

Vármegye I.: nem sikerült meglepnünk a kupagyőztest

Április 20-án, szombaton délután az elmúlt évi...

Már péntek délután megkezdődik a hétvégi...

Megye I.: bronzéremmel zárhattuk a szezont!

Június 2-án, vasárnap került sor a Pest megyei I. osztályú felnőtt labdarúgó-bajnokság 30., záró fordulójára, amikor is a Szentendrét fogadtuk. Nem kevesebb volt a tét, mint, hogy éremmel árjuk-e az évadot.

Gyönyörű napsütéses időben, rengeteg szurkoló előtt került megrendezésre 2018/2019-es bajnoki idény utolsó felnőtt mérkőzésére. Tóth Imre csapata azt a Szentendrét fogadta, aki a kiesés elöl menekült, míg mi a bajnoki ezüstéremért hajtottunk, így mindenképpen érdekes mérkőzés volt kilátásban. Az összecsapás előtt egy köszöntésre is sor került, ugyanis Ezen a napon lépett utoljára pályára Czakó I Norbert sportegyesületünk felnőtt együttesében. Eme alkalomból, a játékost Hegedűs József, a Nagykáta Sportegyesület elnöke köszöntötte. A találkozón hamar, már a 10. percben megszereztük a vezetést. Tizenegyeshez jutott csapatunk, amit a búcsúzó Czakó I Norbert magabiztosan értékesített is. Bő negyedóra múlva Mányi Zsombor találatával megdupláztuk előnyünket. Sajnos azonban ez nem tartott soká, ugyanis a félidő hajrájában szépíteni tudott a Szentendre.

A második játékrészben kb. 6 perc játék után újra kétgólos előnyünk volt, ugyanis Kosztolányi is betalált. A félidőben 2–1 ide. A második félidőben sajnos több lehetőséget is elpackáztunk, amit a vendégcsapat meg is büntetett, sikerült egalizálniuk. A mérkőzés hajrájában 3–3-nál még kaptunk egy sanszot, ugyanis büntetőhöz jutottunk, azonban ezzel nem tudtunk élni, Horváth László hibázott, sőt ez után is voltak lehetőségeink, de végül maradt a 3–3-as végeredmény, ami azt jelenti, hogy a 2018/2019-es „megye-egyes” bajnoki idényben bronzérmes lett a csapat.

Azt mindenképpen meg kell jegyezni, hogy ez a mérkőzés hűen tükrözte tavaszi idényünk rapszodikus teljesítményét, többgólos győzelmet engedtünk ki a kezünkből. Ennyi kihagyott helyzettel bajnokságot is lehet nyerni.

Ezúton köszönjük szurkolóink egész éves támogatását, akik ezúttal is kitettek magukért.

Pest megyei I. osztály

30. forduló

Nagykáta – Szentendre 3–3 (2–1)

Nagykáta, 350 néző. Vezette: Debreczeni K. (Darók A., Hovanecz M.)
NAGYKÁTA SE: Sándor B. – Dancsa M. 5, Lovasi B. 5, Domonyi R. 6–2=4, Czakó II N. 5 – Mányi D. 6, Kosztolányi B. 6 (Komonyi Gy. 0, 75. p.), Czakó I N. 8 (Cseh S. 5, 48. p.), Sárközi Sz. 5, Mányi Zs. 6 (Dinnyés D. 0, 73. p.) – Horváth L. 5. Edző: Tóth Imre.
SZENTENDRE VSE: Kara D. – Lukács G., Szijj K. (Szalai Gy. 80. p.), Balogh B., Szalai Á., Dalkó D. – Rabatin Sz. (Rabatin N. 36. p.), Bácsi O. (Novák M. 88. p.), Ádám E. – Lanczkor G., Petroff M. Edző: Batári Csaba.
GÓL: Czakó I N. (11-esből), Mányi Zs., Kosztolányi B., ill. Bácsi O. (2), Lanczkor G. A találkozó 89. percében a Nagykáta büntetőhöz jutott, amit Horváth László fölé rúgott.
SÁRGA LAP: Czakó II N., Sárközi Sz., ill. Petroff M., Bácsi O., Szalai Á.
KIÁLLÍTVA: Domonyi R. a 93. percben (a játékvezető megsértéséért), ill. Ádám E. a 89. percben (a játékvezető megsértéséért).
TÓTH IMRE: – Mindent elkövettünk, hogy ne legyünk ezüstérmesek. Ennyi helyzettel gólkülönbséget kellett volna javítanunk. Sajnos, ezúttal a védelmünk is lyukas volt. Az egész évi teljesítményünk mindenképpen dicséretet érdemel, köszönjük a vezetőségnek, hogy nyugodt munkakörülményeket biztosított számunkra. Jó pihenést kívánok mindenkinek. Úgy gondolom, hogy pár nap múlva már büszkék leszünk a „megye-egyes” bronzérmünkre.